Психіатр розповіла про симптоми розладів харчової поведінки

Психіатр розповіла про симптоми розладів харчової поведінки

Надмірна захопленість спортом може бути ознакою розладів харчової поведінки (РПП), упевнена лікар-психіатр, психотерапевт Олександра Кадрова. Про інші симптоми, що вказують на проблеми зі сприйняттям їжі та свого тіла, вона розповіла в інтерв'ю для «Вечірньої Москви».

За її словами, перший симптом — це постійне відчуття нікчемності та власної непривабливості. Якщо людина постійно розглядає себе в дзеркало і порівнює з уявним ідеалом, це привід задуматися про похід до психолога.

Ще більш тривожними ознаками Кадрова визнала появу постійних думок про їжу, підрахунок калорій у кожній страві, поділ всіх продуктів на «хороші» та «погані», а також спроби схуднути на різноманітних новомодних дієтах. На думку лікаря, хворі РПП часто відмовляються від зустрічей із друзями чи родичами, оскільки в ході них «доведеться їсти».

Інший характерний симптом, про який згадала лікар, - нав'язливі ритуали, пов'язані з їдою. Наприклад, це може бути пережовування їжі певну кількість разів або поділ страви на частини. Одержимість спортом, звичка відпрацьовувати з'їдене у спортзалі та карати себе за пропуск тренувань навіть з об'єктивних причин, упевнена Кадрова, можуть вказувати на РПП. Серед інших тривожних сигналів лікар виділила зловживання проносними та сечогінними препаратами або викликання блювання після їди.

За наявності хоча б кількох перелічених ознак Кадрова порекомендувала звернутися до лікаря. Якщо симптоми РПП були помічені у близьких, вона порадила обережно запропонувати свою допомогу і направити до психолога.