Зміст

Вперед

Назад


2.6.Вибір технології навчання

Вибір тієї чи іншої технології для реалізації дистанційного навчання істотно залежить від великого числа обставин. Насамперед, обмежуючим фактором може виявитись недостатній рівень розвитку телекомунікаційної інфраструктури регіону, де знаходиться учбово-консультаційний пункт, що здійснює підтримку професійної освітньої програми. Та, на жаль, у багатьох регіонах Росії навіть така "традиційна" технологія, як електронна пошта, поки ще не може бути використана для навчання. В інших випадках підключення до Інтернет через низькошвидкісні телефонні канали дозволяє використовувати електронну пошту і, в обмежених межах, доступ до WWW-середовища, однак використання інтерактивних Web-технологій може виявитися скрутним.  Ще складніше виявляється реалізація комп'ютерного відеоконференцзв’язку. За рідкісними винятками (наприклад, оптоволоконний канал ISDN комп'ютерного відеоконференцзв’язку між ЦДВ СПБДТУ і Центром "W-Internet" у м. Виборзі) таку технологію в Росії сьогодні можна використовувати лише в рамках міжнародних освітніх програм разом з провідними університетами Західної Європи. Проте, навіть у тім рідкому випадку, коли можна вважати доступною будь-яку сучасну інформаційну технологію, важливим є визначення раціонального співвідношення традиційних технологій заочного навчання (використання друкованих матеріалів, аудіо і відео касет і т.п.) та сучасних мережних технологій. При цьому необхідно приймати до уваги і такий фактор, як труднощі зчитування великих обсягів інформації безпосередньо з екрана монітора. Важливим є і раціональний вибір серед, власне, мережних технологій. Показовою в цьому відношенні є традиційна  дискусія про місце комп'ютерного відеоконференцзв’язку серед інших засобів навчання. На підставі досвіду використання засобів КВКЗ для реалізації технологій дистанційного навчання, накопиченого в СПБДТУ, можна визначити два варіанти їхнього застосування в реальному навчальному процесі:

Найбільш перспективним є, на нашу думку, перший варіант. Використання в навчальному процесі тільки КВКЗ, незважаючи на всі достоїнства цього засобу комунікацій, не дозволить створити ефективне середовище навчання. Разом з тим, будучи підкріпленим іншими засобами (друкованими й електронними підручниками, аудіо- і відео касетами, навчальними матеріалами, розповсюджуваними в системі WWW-серверів, спілкуванням викладача і слухача, за допомогою електронної пошти і т.д.), КВКЗ може помітно підвищити ефективність ДН, збільшити дидактичний потенціал такого комплексу.

За результатами досліджень, що проводилися ЦДО СПБДТУ разом з університетами США, Швеції і Фінляндії, можна рекомендувати наступний відносний розподіл різних форм "доставки" навчальної інформації до слухачів:


Зміст

Вперед

НазадНаращивание эмали зубов. Прямая реставрация зубов. Полная реставрация зуба. Участок в Мышецкое. Покупка московской земли - Цены земли в подмосковье. строительство, технический надзор за ремонтом офиса . Слово кейтеринг. Кейтеринг. Кейтеринг кривой рог.