Зміст Вперед Назад

2.4. Медіасервери

Досягнення в області потокових технологій кодування і декодування рухливого зображення й аудіо інформації зробили реальним включенням рухливого відео до складу Web-сервісу. У принципі, вирішення проблеми доповнення Web-документа рухливим відео можливо на основі двох різних моделей

Другий варіант забезпечує більш широкі можливості управління потоковим трафіком, знижує завантаження комунікаційних каналів, забезпечує більш гнучке обслуговування більшого числа клієнтів. При цьому дослідження ступеня завантаження локальної мережі відеотрафіком показує можливість співіснування навіть у мережі Ethernet (10 Мбіт/с) звичайних додатків і додатків, що використовують послуги відеосервера. Разом з тим, можливість одержання відеоінформації в реальному часі з Інтернет – серверів стає реальною при наявності IP-каналу з пропускною здатністю не менш 256 кбіт/сек. Сучасні відеосервери справляються і із широкомовною передачею “живого” відео/аудіо матеріалу (лекція), що дає додаткові можливості використання зазначеної технології в освітньому процесі.

Одним із прикладів успішно реалізованих експериментів по включенню медіа-серверу фірми RealNetworks до складу інформаційного Web-вузла може служити відеоролик про історію і сучасне життя Санкт-Петербургзького університету, включений у розділ “Екскурсія” офіційного Web-сайту СПбДТУ (http://www.spbstu.ru).

Багаті можливості надають медіасервери й для підвищення ефективності Web-навчальних матеріалів. Очевидні також й високі дидактичні властивості такої технології при вивченні функцій унікального устаткування, процесів, що протікають в агресивних середовищах чи важко доступних зонах і т.п.


Зміст Вперед Назад

<курсы английского языка в москве с носителем проекты озеленения плотность масла моторного вентиляторы mercedes техцентр у нас по самым выгодным ценам!